Jednym z największych wyzwań w lwiej części miast w naszym kraju jest infrastruktura drogowa. Nasze województwa są nie dostosowane do tak dużego nasilenia ruchu, jaki pojawił się poprzez zwiększenie się ilości samochodów na polskich ulicach. Przez to właśnie główną z najważniejszych inwestycji jakie powinno rozpocząć niemalże każda gmina jest inwestycja w transport i infrastrukturę komunikacyjną. Nawierzchnie drogowe i komunikacja miejska to priorytet, jaki pozwoli polepszyć wygodę krakowian jak również poprawi całokształt gospodarki miasta.

Wśród innych lokalizacji, inwestycje komunikacyjne jakie realizuje Kraków mocno się wybijają. Krakowianie w głosowaniu wypowiedzieli się za budową metra, jednak zanim ono powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową i drogi potrzeba zainwestować dużo środków . Spośród ważniejszych inwestycji trzeba podkreślić:
całkowicie elektryczną nitkę autobusów – jedyną w kraju,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Oprócz tego, w planach miasto ma budowę przynajmniej kilka nowych dróg dojazdowych pomiędzy już istniejącymi połączeniami oraz remonty istniejących połączeń autobusowych i dróg dojazdowych.
Mieszkańcy remontów nie znoszą – problemy w komunikacji i dojazdach do pracy dają się im we znaki na co dzień. Warto zaś pamiętać, że bez inwestycji infrastruktura nie może być lepsza i aby mieszkało się lepiej, trzeba wytrwałości.Majchrowski co zrobił
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie tylko kolejne drogi, ale również doskonalszej jakości nawierzchnia dróg, która będzie lepsza i odporna. (jednym z takich wzorów może być ścieralna nawierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków wymaga jeszcze wielu remontów i inwestycji, aby poruszało się po mieście dobrze. Zarówno samochodem, ale też komunikacją miejską. Ale widać wyraźnie, że wszystko jest na najlepszej drodze do tego, by Krakusom żyło się tu naprawdę miło i z zadowoleniem.