Pośród wielu miast w Polsce, miasto Kraków wyróżnia się nie tylko w temacie kultury i rozrywki, ale również na licznych odmiennych obszarach. Staje się regionem otwartym do życia. Zmiany, które dotknęły miasto w niedawnych okresach sprawiają, że miasto naprawdę pnie się w górę.

Pożyteczne przekształcenia w stolicy małopolski.
Co pozytywnego wypracowano w ciągu ostatniego okresu? Wielość zmian i nowości inwestycyjnych jest ogromna. Bardzo wsparły rząd w tej materii finane EU, z których Kraków często czerpie. Dynamiczne akcje w zakresie zdobywania dotacji spowodowały, że małopolska uzupełniła się o nowe drogi, ekologiczne pojazdy w taborze komunikacji miejskiej, oraz ciekawe miejsca użyteczności publicznej.

Niemałe inwestycje nie są widoczne dla standardowego mieszkańca. Nie znaczy to natomiast, że nie zostały poczynione. Zazwyczaj nie interesują nas nie związane z nami informacje. Typowemu mieszkańcowi miasta wydaje się, że w regionie zbyt mało się dzieje. Podczas gdy Kraków rozrasta się z każdym miesiącem. Usprawnienia w zakresie zarządzania śmieciami, budowie oraz modernizacji sieci wodociągowej, stawianie ekranów przeciw hałasowi to jedynie część zmian, które pomagają krakusom lepiej oraz bardziej komfortowo żyć. Kraków zmienia się również pod kątem możliwości konferencyjnych. Potencjał miasta rośnie za pomocą takich inwestycji jak: centrum konferencyjne ICE lub stadion Cracovia. Te miejsca inspirują przyjezdnych do odwiedzin.
Podejmowane przez radnych projekty nie obejmują jedynie samego centrum Krakowa, ale również są związane z pełnym regionem. Przeto lepiej nie użalać się lecz zobaczyć innowacje w które obrósł Kraków. Jacek Majchrowski działania . Przyszłe lata – jeśli będzie możliwość utrzymania szybkości rozwoju – pozwolą Krakowowi zostać zachwycającą metropolia.