Pośród licznych miejscowości w kraju, miasto Kraków wybija się zarówno w obszarze kultury i akademickim, ale również na licznych odmiennych obszarach. Zaczyna być obszarem przyjaznym do życia. Przekształcenia, które dokonały się w mieście w ostatnich okresach sprawiają, że Kraków rzeczywiście pnie się w górę.

Pozytywne zmiany w Grodzie Kraka.
Co godnego pochwały wypracowano w przeciągu ostatniego czasu? Ilość zmian i nowości inwestycyjnych jest duża. Bardzo pomogły w tej materii środki Unii Europejskiej, z których miasto często czerpie. Szybkie akcje w zakresie uzyskiwania dotacji sprawiły, że gmina wzbogaciła się o świeże drogi, nowoczesne pojazdy w taborze komunikacji miejskiej, oraz ciekawe obiekty dla ludności.

Szerokie innowacje nie są widoczne dla standardowego mieszkańca. Nie znaczy to jednak, że nie funkcjonują. Zazwyczaj pomijamy fakty, które nie są bezpośrednio z naszymi potrzebami połączone. Przeciętnemu obywatelowi miasta zdaje się, że w regionie niewiele się robi. Natomiast miasto zmienia się w każdym obszarze. Innowacje w obszarze gospodarki odpadami, tworzeniu oraz modernizacji sieci wodociągowej, stawianie filtrów akustycznych to jedynie niektóre zmiany, jakie pomagają mieszkańcom pełniej i wygodniej funkcjonować. Miasto zmienia się też pod kątem opcji rozrywkowych. Moc miasta idzie w górę dzięki takim inwestycjom jak: centrum konferencyjne ICE lub stadion Cracovia. takie miejsca inspirują gości z innych krajów do odwiedzin.
Podejmowane przez radnych akcje nie tyczą się jedynie ścisłego środka miasta, ale również są połączone z pełnym regionem. W związku z tym zamiast uskarżać się tylko zobaczyć zmiany w jakie obrodził Kraków. Majchrowski opinie . Następne lata – jeśli uda się utrzymania szybkości zmian – pozwolą Krakowowi stać się prawdziwą stolicą małopolski.